Köpeklerin Karşılaştığı Zorluklar

  • 2015-11-06 12:13:19
  • 1116 Okunma

Köpekler kişilerin en güzel ve eğlenceli vakit geçirdikleri hayvanların ilk sıralarında yer almaktadır. Oldukça tatlı ve sevimli olan bu dostlarımıza sahip olabilmek için ise pek çok imkân bulunmaktadır. Firmamız kişilerin istedikleri cins, tür ve büyüklükteki köpeklere sahip olabilmeleri için köpek satışı yapmakta olan firmalar içerisinde yer alır.İri ve gösterişli köpek sevenler için Dobermanlar çok mantıklı bir seçim olur.Dobermanlar son derece kaslı oldukça zarif görünümlü köpeklerdir.Dişileri ve erkekleri arasında farklılıklar vardır.Erkekleri son derece zeki,aceleci ve saldırgandırlar,dişileri ise ailelerine karşı sakin duyarlı ve duyguludur ancak yabancılara karşı kuşkucu davranırlar.Bu köpeklerin karakterleri 2 yaşından sonra bile gelişmeye ve değişmeye devam eder bu köpekler 10-12 aylık iken eğitime alınmalıdırlar.Çok iyi bekçi ve koruma köpekleridirler.Yüz yıldan fazla bu görevlerde kullanılmışlardır.Dişi Dobermanlar erkeklerine göre apartman hayatına daha kolay adapte olurlar,ancak her iki cinsin de günlük sinirsel enerjilerini boşaltmaları gerekir. Kişilerin bu tatlı dostlarımız ile yakın temas içerisinde bir ilişki kurabilmesini sağlamaktadır. Firmamız aynı zamanda site üzerinden Doberman Pinscher satışı yapmaktadır. Bunların yanı sıra çoğu köpek ile ilgili her konuda yardımcı olabilmektedir. Son zamanlarda köpek sahibi olmak isteyen kişi sayısında belirli artışlar olmuştur ve bu yüzden de ortaya ücretsiz köpek verenler çıkmıştır.
Ücretsiz köpek verenler, köpekleri herhangi bir ücret karşılığında vermeyen kişilerdir ve bu kişiler paradan çok köpeklerin rahatını, sağlığını ve alan kişinin bakıp bakamayacağını düşünmektedir. Çok sayıda kişi son zamanlarda sırf gösteriş uğruna köpek sahibi olmaktadır ve daha sonra köpeklere bakmakta zorlanıp onları sokaklara atmaktadır. Duyarlı kişiler ise bu köpeklere önce kendileri bakıp daha sonrada sahip aramaktadır ve uygun bir sahip bulduktan sonra köpekleri ücretsiz vermektedir. Bu sayede hem köpekler daha rahat ve güzel bir yaşam geçirmiş olmaktadır hem de köpekleri seven kişiler köpeklere sahip olabilmek için belirli bir ücret vermemektedir.
Köpekler oldukça duygusal hayvanlardır ve her daim sahipleri ile aralarında duygusal bağlar bulunmaktadır. Köpeğine zarar veren, canını yakan ve onları üzen kişiler köpek bakımının ne demek olduğunu bilmiyor ve köpek bakımını üstlenemiyor demektir. Ücretsiz köpek verenler tüm bu unsurları düşünmektedir ve ona göre hareket etmektedir. Firmamız bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalmış olan köpekleri sahiplenip bakımını yapmaktadır ve daha sonra sahiplenmek isteyen kişilere ücretsiz vermektedir.