Maltese Terrier Yavruları

  • 2015-05-07 13:57:55
  • 101480 Okunma

Maltese terrier sırtında ipeksi, düz, beyaz kürkü ile küçük ama sağlam yapılı bir köpek cinsidir. Tüyleri kıvırcık ve dalgalı değildir. Uzun düşük kulakları ve kuyruğu sık tüylerle kaplıdır. Gözleri yuvarlak koyu renkli ve göz kenarları da koyu renklidir. Siyah bir burnu vardır. Bu köpek cinsi canlı, oyuncu ve hayat doludur. Sahibine karşı kibar, saygılı ve sevgi doludur. Oldukça zeki ve öğrenmeye açıktır. Şüpheli durumlar karşısında iyi bir alarm köpeğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Dışarda oynamaktan çok zevk alır. Suyu çok sever. Bazen çok yemek seçici olabilir. Bu ırka karşı fazla korumacı olmamak gerekir. Aksi halde sahibini herkesten kıskanmaya başlayacaktır.   


Maltese terrier apartman hayatı için oldukça uygun bir köpek cinsidir. Bakımı önemlidir. Uzun ve yumuşak tüylerinin günlük olarak fırçalanması gerekir. Gözleri ve ağız çevresi lekelenmeye karşı her gün temizlenmelidir. Düzenli olarak kuru şampuanlama ile yıkanabilir. Kulakları temiz tutulmalı ve kulak içlerinde uzayan tüyler düzenli olarak kısaltılmalıdır. Başının üstündeki tüyler genelde bir toka ile toplanır. Ancak bazı köpek sahipleri bu tüyleri de kısa tutarak bakımı kolaylaştırır. Bu cins köpekler nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu anlamda alerjisi olan köpek severler için de son derece uygun bir köpek cinsidir.    


Böyle bir köpeğe sahip olmak bu site aracılığıyla da çok daha kolay hale gelmektedir. Sitede satın alınabilecek başka köpek türleri de bulunmaktadır. Ayrıca fiyatlar da nispeten daha uygundur. Maltese terrier fiyatları 200 TL ile 500 TL arasında değişmektedir. Her ne kadar geniş bir fiyat aralığı olsa da bu fiyat farkının nedeni köpeğin eğitimli olup olmamasıdır. Eğitimsiz yavru köpeklerin fiyatı çok daha ucuzdur.