Cavalier King Charles Yavruları

  • 2015-04-28 18:46:09
  • 3432 Okunma

Apartman dairelerinde bakmak için en uygun köpek cinlerinden birisi de Cavalier King Charles cinsidir. Küçük boylu, sempatik ve cana yakın bir köpek türüdür. Özellikle evdeki çocuklarla arası çok iyidir. Canı yansa bile kesinlikle zarar vermez. Ancak tüyleri dökülmektedir. Köpek beslemek isteyenler için çok sevimli ve canlı olan bu cinsi tavsiye edebiliriz. Küçük boylu olan bu cinsin boyları 30-33 cm arasında değişir.

Uzun, yumuşak, ipeksi ve hafif dalgalı tüylere sahiptir. Bu tüylerin haftada birkaç kez fırçalanması gerekmektedir. Kürk rengi üç renkli, inci beyazı ile koyu kestane ve siyah ten renklerinde olmak üzere üç türdedir. Düz bir kafatası ve konik bir burnu vardır. Kulakları uzun, tüylü ve düşük, gözleri ise yuvarlak ve canlıdır. Bu cinsin kuyruğu isteğe bağlı olarak kısaltılabilir. Karakter olarak hareketli, coşkulu ve canlı bir tür olan Cavalier King Charles; dışa dönük, sportif, eğitimi kolay, itaatkar, uyumlu ve naziktir. Yalnız kalmaktan hoşlanmayan bu cins, sürekli ilgi ister. Çok sık havlama özellikleri yoktur ancak tanımadıkları insanlara karşı temkinli yaklaşırlar. Evde çok fazla hareketli değildir. Bu nedenle de fazla fiziksel egzersiz gerekmez. Yürümek ve evde oynanan oyunlar enerjisini atması için yeterli olacaktır. Dışardayken ilgisini çeken küçük hayvanları ya da bir kokuyu takip etme huyu olduğu için tasmasız dışarı çıkarılmaması tavsiye edilmektedir. Evde bakmak için çok uygun olan bu cins köpeklerin yavruları yeni ailelerini beklemektedir.


Çocuğunuz için iyi bir oyun arkadaşı olan bu cinsin evde bakımı da kolaydır. Uyumlu ve cana yakın olduğu için sizlere çabuk alışacaktır. Ancak tüyleri orta yoğunlukta dökülmektedir. Son derece sağlıklı ve bakımlı satılık yavru Cavalier King Charles cinsi köpeklerimiz bulunmaktadır. Ayrıca köpeklerimizin düzenli sağlık kontrolleri ve periyodik aşıları veterinerlerimiz tarafından yapılmaktadır.