Yorkshire Terrier Yavruları

  • 2015-04-23 15:57:11
  • 5294 Okunma

Çok uzun ipeksi tüyleri sırt çizgisi boyunca ikiye ayrılır ve iki yanına ayrılır. Tüyleri vücudunda ve kuyruğunda çelik mavisi, diğer yerlerinde ten rengidir. Yavrular siyah ve ten rengi doğar. Bu köpek cinsi düz bir kafaya, çıkık bir burun yapısına, siyah burun ve gözlere, düzenli dişlere sahiptir. Gözler hep mutlu bir ifade ile bakar. Kulaklar v şeklinde dik ya da yarı diktir. Kuyruğun yarısı kesiktir ve sırtta taşınır. Bacakları yere dik basar, ayaklar siyah tırnaklarla yuvarlaktır. Başındaki tüyler köpeğin görüşünü kolaylaştırmak ve yemek yerken mama kabına girmesini önlemek açısından toplamayı gerektirecek kadar uzundur. Bu nedenle bu tüyleri genelde toka ile toplanır.      


Yorkshire terrier köpekler küçük olmasının farkında değilmiş gibi yaşar. Her zaman maceraya ve belaya hazır köpek cinsidir. Bu küçük köpek oldukça cesur, enerjik, sadık ve zekidir. Sahibine karşı sevgi dolu, yabancılara karşı oldukça mesafelidir. Küçük hayvanlara ve yabancı köpeklere karşı saldırgan olabilir. Bazen inatçı olsa bile eğitimi kolay olan köpek türlerinin başında gelir. Tuvalet eğitiminde sahibini zorlayabilir. Irk insana bağlıdır ve hep sevgi, ilgi ister. Yorkshire terrıer köpekler mükemmel bekçi köpeklerdendir. Havlamayı seven bir köpek türüdür. Ancak eğitimle tam tersini sağlamak da mümkündür. Yorkshire terrier cinsi köpekler apartman hayatı için son derece uygun köpeklerdendir. Evde oldukça aktiftir. Ayrıca soğuğa karşı hassas bir köpek cinsidir. Oldukça kolay bir köpektir. Fazla egzersiz ihtiyacı hissetmez. Ancak geziye çıktığında bunun keyfini çıkarmasını da çok iyi bilir.


Bakımı oldukça kolay olan köpek cinsidir. Günlük olarak taranmaya ihtiyacı vardır. Yorkshire terrier köpek fiyatları yavru köpeğin seceresine ve satıcının fiziki alanının durumuna göre değişiklik göstermektedir.