Yavru Köpek Cinsleri

Yavru Köpek Cinsleri

Köpekler, genellikle çocukların kimi zamanda büyük insanların kendilerine arkadaşlık etmeleri ya da yalnızlıklarını gidermeleri için sahip olmak istedikleri evcil hayvanlardan biridir.

KÖPEK SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER:

Evet köpekler çocuklarımıza yeri gelir arkadaş olurlar, yeri gelir bizi korumakla görevlendirilirler yeri gelirde biz insanların yalnızlıklarına çare olurlar. Fakat köpek sahibi olurken, kendimiz kadar o hayvanları da düşünmemiz gerekir. Neden mi? Çünkü onlarda en az bizim gibi nefes alan birer canlıdır. Onların da bizler gibi, gezmeye, beslenmeye ya da hasta olduklarında doktora gitmeye ihtiyaçları vardır. Bu bakımdan bir köpeğe sahip olurken ilk düşünülmesi gereken, bu hayvana hem maddi hem de manevi açısından yeterli olunup olunamayacağıdır.

Bunun haricinde, ikinci dikkat edilmesi gereken nokta, köpeğinize uygun bir ortam sağlayıp sağlayamayacağınızdır. Örneğin, bir apartman dairesinde oturuyorsanız, büyük köpekler yerine küçük, ev ortamına daha uygun cinsleri tercih etmelisinizdir. Aksi durumda hem siz köpeğe bakmakta zorlanacaksınız hem de köpeğe uygun büyüme ortamı sunamayacaksınızdır.

KÜÇÜK KÖPEK CİNSLERİ:

– HAVANESE TÜRÜ:

Aranızdaki bağı kurduktan sonra, asla vazgeçemeyeceğiniz bu cinsler, evinizin yeni minik misafiri olmaya aday gibi gözüküyor.

– SHIH TZU:

Yoğun tüy yapılarına rağmen fazla tüy dökmedikleri için evde beslemeye uygundurlar. Kendilerini sevdirmeye meraklı bu yavru köpek cinsleri çocukların beslemesi içinde çok müsaittir.

– CHIHUAHUA:

Isırma ve kemirme huyları fazla olan bu köpek cinsleri, evinde küçük çocukları olanlar için çokta uygun olmayacaktır.

Bir cevap yazın