Yavru Köpek Cinsleri

Yavru Köpek CinsleriKöpekler, özellikle küçük çocukların sahip olmak istedikleri evcil hayvanların başında gelmektedir. Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gereken, onunda bir hayvan olarak görülmemesi, bir canlı olduğunun farkına varılması gerekmektedir. Eğer alıp bakamayacak ve sokağa atacaksanız, sadece çocuğunuzun ya da sizin gönlü olsun diye köpek satın almak onun hayatı içinde çok kötü olacaktır. O yüzden köpek sahibi olmadan önce hem maddi hem de manevi açıları iyice düşünülmesi oldukça önemlidir. Öyle değil mi?

KÜÇÜK KÖPEK CİNSLERİ:

Bu tarz cinsler, daha çok ilk kez köpek sahibi olanlar ile bahçeli eve sahip olmayıp apartman dairesinde oturuyorsanız, önceliğiniz olması gerek cins köpeklerdir. Bu köpeklere örnek; Maltese, Boston Terrier, Pomerenya, Pug, Chihuahua, Shih Tzu ve Havanese olabilir. Sizde evinizde hem çok tüy dökmeyen hem de büyümeyen bu köpek cinsleri sıralamasından kendinize uygun olanı tercih edebilir ve köpek sahibi olabilirsiniz.

BÜYÜK KÖPEK CİNSLERİ:

Eğer bahçeli bir eve sahipseniz ya da köpeği, evinizi ve sizleri koruması için edinmek istiyorsanız o zaman büyük köpekler sizin için daha ideal olacaktır. Büyük köpek cinslerine örnek vermek gerekirse; Akbaş, Kafkas Çoban köpeği, Boerbel, Tibet Mastifi ve İsviçre Dağ köpeği olabilir. Bu köpek cinsleri kesinlikle bahçe ya da çiftlik hayatına uygun cinslerdir.

Köpeğin bizler gibi birer canlı oldukları ve korunmaya ve beslenmeye muhtaç oldukları bilinerek, sahip olunmalıdır. Aksi taktirde her gün sayısız köpek yavrusu sokaklara atılmaktadır. Bu vebalin altına girmemek adına, eğer bakabileceğinizden emin değil iseniz, köpek satın almayın ya da sahiplenmeyiniz.

Bir cevap yazın