Yavru Köpek İlan Sitesi

Yavru Köpek İlan Sitesi

Köpek İlan Sitelerinin Özellikleri 

Köpek ilan sitelerinin genel özellikleri hemen hemen birbirleri ile aynıdır. Genel olarak ya sahibinden ya da barınaktan olmak şartıyla iki tip ilan verme seçeneği bulunmaktadır. Barınaktan olan köpek fiyatları genelde sabitken sahibinden olan köpek fiyatları kişiden kişiye değişmek suretiyle farklılık göstermektedir. İlan sitelerinde köpeklerin fiyatı yazmaktadır. Kimileri ise ilk görüşmede beyan etmeyi tercih etmektedir. Köpeklerin türleri ve yaşları da ilan sitelerinde belirtilmesi gereken rakamlar ve bilgileri içerir. Aynı zamanda erkek mi dişi mi olduğu da ek parantez olarak belirtilen bir diğer bilgidir. Bu bilgiler incelendikten sonra köpekler sahiplendirilir.

Köpek Edinirken Özen Gösterilmesi Gerekenler 

Öncelikli olarak yavru köpek ilan sitesi ve benzeri yerlerden edinilen köpeklerin bir kimlik kartı olmalıdır. Bu yasal zorunluluk olmuştur. Aynı zamanda köpeğin ismi, görevi ve türü gibi bilgiler bu kimlikte yer aldığı için önem taşımaktadır. Edindikleri köpekler ile birlikte uzun süreli birlikte vakit geçirmek isteyen sahiplerin bu alanda hassasiyet göstermeleri gerekmektedir. Bununla birlikte köpeğin hastalıkları varsa incelenmeli ve ilk alındığı gün bir veterinere güvenli bir şekilde gösterilmelidir.

Yavru köpeklerini ilan sitelerine verecek olan eski sahiplerin de bu konuda hassas davranmaları etik açısından önemlidir. Köpeklerinin son bir bakımı yapılmalı ve sağlıklı olduklarından emin olunduktan sonra sitelerde ilan verilmelidir. Küçük dostların kronik bir rahatsızlığı ya da kullanması gereken ilaçlar var ise bunlar da ilanda belirtilmelidir.

Bir cevap yazın